Уведомление за предоставяне на дърва за огрев на физически лица

Дата на публикуване: 26.05.2023 10:25

УВЕДОМЛЕНИЕ

Община Априлци ще предоставя дърва за огрев на физическите лица подали заявление по реда на чл.111, ал.6 и ал.10 от Закон за горите на цена от 91,56 лева за пространствен куб.м. съгласно чл.3а от Приложение № 2 „Ценоразпис на таксите, които се заплащат за ползвания от горските територии – собственост на Община Априлци и извършените услуги в тях“ към Раздел I от Наредба № 16 за определянето и администрирането на  местните такси и цени на услуги на територията на Община Априлци.

* В Цената не се включва товарене, транспорт и разтоварване. Транспортирането на добитата дървесина се извършва след нейното заплащане и издаване на превозен билет с превозно средство снабдено с изправно и функциониращо устройство за позициониране и проследяване на движението му (GPS устройство), регистрирано в съответната Регионална дирекция по горите.

На територията на Община Априлци се извършва търговия с дърва за огрев от следните обекти регистрирани по чл.206 от Закон за горите:
1. „МАГИ-МСМ“ ЕООД

2. ЕТ „БРАНИМИРА-СЕВДАЛИН ХАДЖИЕВ“