"Да предам старите си дрехи!"

Дата на публикуване: 06.07.2021 09:45

Община Априлци призовава всеки, направил почистване на гардероба си, да използва контейнера за разделно събиране на текстилни отпадъци разположен в гр. Априлци. Освен облекло, в тях може да се изхвърлят още обувки, чанти, хавлиени кърпи, пердета, завеси и други изделия от текстил.

Контейнерът е поставен на 01.06.2021 г. на паркинга зад административната сграда на Община Априлци и ще бъде обслужван от фирма „М-ТЕКС Рециклиране на текстил“ ООД. Контейнерът е в бял и зелен цвят и е с вместимост от 1,8 куб. м. На фронталната му част е описан начина на употреба.

Важно изискване е всички ненужни текстилни предмети да са чисти и  опаковани в затворена торба или плик.

Контейнерът ще се обслужва всяка седмица. При необходимост е предвидена възможност това да се случва и по-често.

С поставянето на специализиран контейнер Община Априлци цели да осигури по-лесен и удобен начин гражданите да предадат своите ненужни дрехи, чанти и обувки, както и да се даде възможност този вид материи да бъдат рециклирани и използвани отново.

Забранено е изхвърлянето на всякакви други видове отпадъци в контейнерите.

Галерия