Покана за публично обсъждане на проекта на бюджет на Община Априлци за 2021 г.

Дата на публикуване: 11.01.2021 00:00

П О К А Н А

Уважаеми съграждани,
На основание чл. 84, ал. 6 от Закона за публичните финанси Община Априлци отправя покана към местната общност за участие в публичното обсъждане на ПРОЕКТА НА БЮДЖЕТ ЗА 2021 г.
По традиция приемането на бюджета на общината става след обсъждане с местната общественост. Разработването и приемането на общинския бюджет са част от най-важните решения за бъдещето и те трябва да се вземат с активно участие на граждани, местния бизнес, представители на неправителствени организации, общински съветници, кметове и кметски наместници, ръководители на бюджетни звена.
Публичното обсъждане предоставя възможност на жителите на общината да получат детайлна информация за разработването на бюджета и да участват пряко в разискванията по конкретните параметри на приходната и разходната част.
Отправяме покана към вас заедно да обсъдим приоритетите на проекто-бюджета на общината за 2021 година.
Очакваме вашите мнения, препоръки и становища.

Публичното обсъждане ще се проведе на 18 януари /понеделник/ 2021 г. от 18:00 часа в залата на Общински съвет Априлци.

Във връзка с временни ограничения и забрани относно публични прояви на открито и закрито с участието на множество лица, свързани с извънредна епидемична обстановка съгласно чл. 63 от Закона за здравето,  Община Априлци създава възможност за дистанционна форма на публично обсъждане на ПРОЕКТОБЮДЖЕТА НА ОБЩИНА АПРИЛЦИ за 2021 г. чрез създаден за целта единен образец на формуляр.
Можете да го изтеглите в електронен вид от приложението тук и да го подадете чрез имейл: info@obshtina-apriltsi.com, или на хартиен носител в Информационен център на Община Априлци, ул.“Васил Левски“109, етаж 1. За въпроси, тел. 069582222.

Приложение:
Макрорамка за 2021 г.

Единен формуляр за дистанционна форма на включване към публично обсъждане на проектобюджета на община априлци за 2021 г.

Стелиян Нунев:../П/...                      инж. Тихомир Кукенски:.../П/....
Председател на Общински съвет Априлци           Кмет на Община Априлци

Наименование Брой тегления
Formular-anketa-bjudjet-2021.pdf 287 Изтегли документ с име "Formular-anketa-bjudjet-2021.pdf"