Изготвен проект на Заповед за обяваване на защитена зона от мрежата на Натура 2000 за опазване на дивите птици, защитена зона BG0000494

Дата на публикуване: 11.03.2021 09:45

О Б Я В Л Е Н И Е

Информираме Ви, че Министерството на околната среда и водите съгласно разпоредбите на чл.16, ал.1, т.4 от Закона за биологичното разнообразие, е изготвило проект на заповед за изменение и допълнение на заповедта за обявяване на защитена зона за опазване на дивите птици  BG0000494 „Централен Балкан“, разположена в землищата на на  с. Стоките, с. Кръвеник, община Севлиево, област Габрово, кв. Острец, кв. Видима, община Априлци, с. Черни Осъм, с. Балканец, с. Бели Осъм, с. Чифлик, община Троян, с. Рибарица, с. Дивчовото, община Тетевен, област Ловеч, гр. Пирдоп, община Пирдоп, с. Антон, община Антонобласт Софийска , гр. Клисура, с. Розино, с. Христо Даново, с. Иганово, с. Певците, с. Кърнаре, гр. Карлово, кв. Сушица, с. Васил Левски, гр. Калофер, община Карлово,  гр. Сопот, с. Анево, община Сопот, област Пловдив, с. Асен, с. Габарево, с. Скобелево, с. Манолово, с. Търничени, с. Тъжа, гр. Павел баня, с. Горно Съхране, община Павел баня, област Стара Загора.

Пълният текст на проекта на заповед е публикуван на Интернет страницата на министерство на околната среда и водите - https://www.moew.government.bg/, тема „Природа“, подтема „Обществени обсъждания“ и е на разположение в административните сгради на Регионални инспекции по околната среда и водите Плевен (гр. Плевен, ул. „Александър Стамболийски“ №1 А, централна поща п.к. 35), Велико Търново (гр. Велико Търново, „Никола Габровски“ № 68), София (гр. София, п.к. 1618, бул. „Цар Борис ІІІ“ № 136, ет. 10), Стара Загора (гр. Стара Загора, ул. „Стара планина“ № 2) и Пловдив (гр. Пловдив, бул. „Марица“ № 122).

В срок до 26.03.2021г.  заинтересованите лица могат да представят на министъра на околната среда и водите мотивирани писмени становища, възражения и предложения относно посочените в проекта на заповед режими.

Пълният текст на проктозаповедта можете да изтеглите от посочения линк: https://www.moew.government.bg/static/media/ups/articles/attachments/Izmen_zap_BG0000494_Centralen%20Balkanc504ca332e0d47b0ee10635d065311be.pdf