Заповед за места за поставяне на агитационни материали

Дата на публикуване: 16.10.2019 11:45

З А П О В Е Д

На основание чл. 44, ал. 2 от Закона за местното самоуправление и местната администрация /ЗМСМА/, чл. 183, ал. 3 от Изборния кодекс и във връзка с насрочените с Указ № 163/16.07.2019 г. (Обн., ДВ, бр. 56 от 16.07.2019 г.) на Президента на Република България избори за общински съветници и за кметове на 27 октомври 2019 г.

ОПРЕДЕЛЯМ:

1.Места за поставяне на агитационни материали на територията на Община Априлци, както следва:

Гр. Априлци, кв.Център:

• в градинката пред читалището

Гр. Априлци, кв.Острец

• в градинката пред читалището.

Гр. Априлци, кв.Видима:

• в градинката пред читалището.

Гр. Априлци, кв.Зла река:

-  в градинката пред читалището.

с. Скандалото:

-табла до автобусната спирка.

с. Велчево:

- табла в градинката пред читалището.

с. Драшкова поляна:

- металния шкаф до бившия магазин.

1.Помещения за провеждане на предизборни мероприятия

Гр. Априлци, кв. Център:

Гр. Априлци, кв. Острец:

Гр. Априлци, кв. Видима:

• киносалона;

Гр. Априлци, кв. Зла река:

с. Скандалото:

- стаята на кметския наместник;

с. Велчево:

• читалнята на читалището

с. Драшкова поляна

• залата в сградата на кметството;
  1. Агитационните материали се поставят на определените в настоящата заповед места , а на сгради огради и витрини с разрешение на собственика или управителя на имота. Недопустимо е поставянето на предизборните агитационни материали един върху друг.
  2. Забранява се поставянето на агитационни материали на автобусни спирки и електрически стълбове.
  3. Забранява се използването на агитационни материали, които застрашават живота и здравето на гражданите,частната , общинската и държавната собственост и безопасността на движението, както и материалите, които накърняват добрите нрави , честта и доброто име на кандидатите.
  4. Забранява се унищожаването и заличаването на агитационни материали, поставени по определения в този кодекс ред , до края на изборния ден .
  5. Забранява се поставянето на агитационни материали на партии и коалиции в изборните помещения, както и на разстояния , по - малко от 50 метра от входа на сградата , в която е изборното помещение, през изборния ден и до края на гласуването.
  6. Партиите и коалициите в срок до 7 дни след изборния ден премахват поставените от тях материали.

УКАЗВАМ:

На партиите и коалициите, че:

1. При неизпълнение на задължението по т. 8 на лицето , което представлява партията или коалицията се налага глоба от 1000 до 5000 лв., по реда на чл.472, ал.1 от Изборния кодекс.
  2. При неизпълнение на задължението по т. 8 от Заповедта на лицето , което наруши забраната за поставяне на агитационни материали извън предизборната кампания се налага глоба или имуществена санкция в размер от 1000 до 3000 лв. Когато нарушението е извършено повторно, глобата или имуществената санкция е в размер от 3000 до 10000 лв., по реда на чл.473 , ал.2 от Изборния кодекс.

1. В срок до 7 дни след изборния ден /27 октомври 2019 год./, партиите и коалициите да премахнат поставените от тях агитационни материали за сметка на съответните партии и коалиции от партии.

Копие от настоящата заповед да се доведе до знанието РУ - Троян, на секретарите на читалищата и кметските наместници за привеждане в изправност и съхранение на таблата и осигуряване на помещенията при необходимост.

Копие от настоящата заповед да е постави на информационното табло на входа на общината, в кметствата, да се публикува на интернет страницата на Община Априлци.

Контрол но изпълнението на заповедта възлагам на Секретаря на общината, Кмет на кметство с. Велчево и Кметските наместници.

Д-р МЛАДЕН ПЕЛОВ......./п/......

Кмет на Община Априлци