С Ъ О Б Щ Е Н И Е от Общинска администрация Априлци във връзка с опазването на пчелите и пчелните семейства

Дата на публикуване: 24.04.2019 11:35

С Ъ О Б Щ Е Н И Е

Общинска администрация Априлци уведомява всички жители на общината, че във връзка с опазването на пчелите и пчелните семейства, възложителя на всяко третиране с инсектициди и вегитационни хербициди е длъжен да изпрати уведомително писмо по специален образец (съгл. Приложение 1 на Наредба 13/26.08.2016г.) до Кмета на общината най-малко 5 работни дни преди третирането.

Растителнозащитните, дезинфекционните и дезинсекционните мероприятия се провеждат само след като възложителя е получил писмено съобщение от Кмета, че собствениците на пчелини са предупредени за предстоящото третиране.

ОБЩИНСКА АДМИНИСТРАЦИЯ АПРИЛЦИ