Уведомление до управителите на къщи за гости в Община Априлци

УПРАВИТЕЛИТЕ НА КЪЩИ ЗА ГОСТИ
НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА АПРИЛЦИ

УВАЖАЕМИ ГОСПОЖИ И ГОСПОДА,
Във връзка с постъпило писмо рег. № Лч 31-1014/16.11.2015г. от Териториална дирекция „Национална сигурност” – Ловеч, Ви уведомяваме в следните насоки:
1.    При пребиваване на гости в стопанисвания от вас туристически обект/и от арабски държави, както и на лица с други гражданства, но с арабски произход или имена; при посещение на групи израелски туристи, както и на заявки за подобни и всякакви други, подозрителни лица или поведение, можещи дори косвено да бъдат съотносими  към терористична дейност, следва да се обърнете за съдействие и да уведомите, лицата посочени по- долу:
•    Христо Христов – началник на сектор в ТДНС – Ловеч, GSM: 0886/508961
•    Николай Нешев – експерт в ТДНС – Ловеч, GSM: 0886/513955
•    Красимир Конов – експерт в ТДНС – Ловеч, GSM:0886/512957

2.    Да бъдат спазени стриктно разпоредбите за адресна регистрация на гостите в местата за настаняване, както и последващото им предаване на компетентните органи. Това задължение се регламентира от чл. 28 от Закона за чужденците в Република България/ЗЧРБ/, а адресната регистрация се урежда по реда на чл. 9 от Правилника за прилагане на ЗЧРБ.