Проект на Наредба за принудително изпълнение на заповеди за премахване на незаконни строежи или части от тях от Община Априлци

Дата на публикуване: 10.11.2014 08:17
С предложение Вх.№ ДП-256 / 03.11.2014 г. Кметът на Община Априлци е внесъл на вниманието на Общински съвет - Априлци Проект  на Наредба за принудително изпълнение на заповеди за премахване на незаконни строежи или части от тях от Община Априлци.

МОТИВИ:

За премахване на  строежи, незаконни по смисъла на чл.225, ал.2 от Закона за устройство на територията/ЗУТ/, категоризирани по чл.137, ал.1 от ЗУТ в четвърта, пета и шеста категория, на основание чл.225а, ал.1 от ЗУТ се издава заповед на Кмета на общината.  Съгласно разпоредбите на чл.225а, ал.3 от ЗУТ, ако заповедта не се изпълни доброволно в определения в нея срок, тя се изпълнява принудително от общината по ред, определен с наредба на общински съвет.